Pełnoekranowy widok strony internetowej
Popularny ostatnio trend polega na wykorzystywaniu pełnej szerokości i wysokości ekranu użytkownika. Ma on za zadanie w atrakcyjny sposób i bez większego rozpraszania, zachęcić go do dalszego przeglądania strony. Wykorzystywany jest on w większości do tworzenia ekranów startowych, które składają się z dużej grafiki, tekstu i ewentualnie przycisków akcji. Podejście to ma bardzo ważną zaletę – zapewnia bardzo dobry wygląd strony internetowej na każdej przeglądarce i wyklucza konieczność szukania złotego środka pomiędzy małą wysokością stron na laptopach i sporą na monitorach o wysokiej rozdzielczości. Widoki te mogą być albo samodzielnymi grafikami, pokazami slajdów lub zbiorem mniejszych grafik i zdjęć.
Pełnoekranowe i wyraziste grafiki w tle na stronie www
Jest to dobry sposób na przekłucie uwagi wzrokowca, a więc większości z odwiedzających, bez konieczności zmuszania go do czytania dłuższych tekstów. Popularność tego rozwiązania leży prawdopodobnie także we wciąż zwiększającej się ilości dostępnych zdjęć w bankach zdjęć, zamieszczanych często na stronach za darmo. Pełnoekranowe grafiki stron internetowych często wprowadzają nas w tematykę strony i podkreślają jej autentyczność.
Responsywność strony internetowej
Ten trend stał się już normalnością. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń o różnej rozdzielczości i wielkości ekranu. Komputery stacjonarne, laptopy, tablety czy telefony komórkowe wyświetlają zawartość naszej strony internetowej w nieco inny sposób. Podyktowane jest to ograniczeniami w wielkości ekranu i koniecznością przekazania jak największej ilości treści w czytelny sposób. Pozwala to na wygodne rozłożenie treści bez obawy o to, że menu nie wyświetli się poprawnie na jakiejś nietypowej rozdzielczości lub nie wyświetli się w ogóle.
Muzyka na stronie i efekty dźwiękowe na stronie internetowej
Zauważam odwrót od efektów dźwiękowych i podkładów muzycznych na stronie internetowej. Osobiście uważam, że to dobra zmiana gdyż możemy skupić się na kontencie bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi. To samo dotyczy efektów dźwiękowych towarzyszących klikaniu lub najeżdżaniu kursorem. Osobiście uważam to za element kompletnie zbędny, z którego nawet trzeba zrezygnować.